Realizujemy programy

ProgramDlaSzkol
MlekoWszkole

Nasze certyfikaty

12 marca 2018r. Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Rodzice i  dzieci, które od września 2018r. rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych, mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Wszyscy, po przekroczeniu progu „szóstki”, zostali zaproszeni na aulę, na której gości przywitał dyrektor szkoły p. Piotr Litwin.

Rodzice zostali zapoznani z organizacją pracy w grupach przedszkolnych i klasach edukacji wczesnoszkolnej. Dowiedzieli się, że w szkole dzieci mogą korzystać ze stołówki, świetlicy i biblioteki, a do dyspozycji uczniów jest wielu specjalistów: pielęgniarka, stomatolog, pedagog, psycholog, logopeda, terapeuta pedagogiczny, socjoterapeuta i specjalista gimnastyki korekcyjnej. Podczas zwiedzania szkoły przekonali się, że wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny i mają dostęp do Internetu, a ćwiczenia gimnastyczne uczniów klas młodszych odbywają się w sali gimnastycznej, lustrzanej, na placu zabaw i dwóch nowoczesnych boiskach. Uzyskali informację, iż po lekcjach uczniowie mogą korzystać z różnorodnych kół zainteresowań: szachowego, artystycznego, plastycznego, matematycznego, ortograficznego, języka angielskiego, plastyczno-filmowego, teatralnego, religijno-muzycznego, piłki nożnej i tańca kaszubskiego. Zostali zapoznani z ogólnopolskimi programami, w których uczestniczą nasi uczniowie, a są to: Program dla szkół, Zdrowo jem, więcej wiem, Czyste powietrze wokół nas, Bezpieczny Puchatek, Niesamowity świat higieny jamy ustnej, Wielki maraton czytelniczy. Usłyszeli również o możliwości uczestniczenia ich dzieci w wielu konkursach na szczeblu szkolnym, miejskim, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim (w których uczniowie szkoły zajmują czołowe miejsca), a także w szkolnych uroczystościach, imprezach, akcjach i spotkaniach. Dzieci i rodzice obejrzeli również krótki układ taneczny w wykonaniu uczniów klasy pierwszej oraz prezentację multimedialną pt. „Dzień ze szkolnego życia naszych najmłodszych”. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie sal, gdzie nauczyciele wraz  z uczniami  zorganizowali dla dzieci różne ciekawe zajęcia, natomiast rodzice mogli skorzystać w tym czasie z oferty szkolnej kawiarenki - wypić kawę i poczęstować się domowymi wypiekami.

Współpracujemy z ...

PZS Nr 2 w Wejherowie
Politechnika Gdańska

NordaFM